XL Ogólnopolska Szkoła Chemii „Chemia zrodzona z natury”
Augustów, 30 kwietnia - 4 maja 2014
W dniach 30.04-4.05.2014 członkowie SSOGPTChem „Hybryda” po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskiej Szkole Chemii. XL edycja tej konferencji została zorganizowana przez Naukowe Koło Chemików Uniwersytetu w Białymstoku „Pozyton”. Odbyła się ona w ośrodku „Oficerski Yacht Club R.P.” w Augustowie.
Ogólnopolska Szkoła Chemii jest cykliczną konferencją studentów i doktorantów, organizowaną przez Akademickie Stowarzyszenie Studentów Chemii, która łączy koła chemików w całej Polsce. Szkoła jest okazją do prezentacji prowadzonych badań, wymiany poglądów oraz naukowych dyskusji. Jej uczestnikami byli studenci i doktoranci z wielu uczelni m.in. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Gdańskiej i innych.
W tym semestrze z ramienia „Hybrydy” w konferencji wzięli udział następujący członkowie:
- Damian Rosiak z referatem „Wpływ obecności grupy metylowej w cząsteczkach ligandów tiomocznikowych na strukturę rentgenograficzną wybranych związków kompleksowych rtęci(II)
- Bartosz Szulczyński z referatem „Wykorzystanie elektronicznego nosa w rozróżnianiu gazowych mieszanin zapachowych”
- Andrzej Okuniewski z referatem „Metody syntez związków organicznych zawierających grupę tiokarbonylową”
- Paulina Rewers z posterem „Oleje roślinne w diecie i kuchni”
- Jakub Grynda z posterem „MOF – w poszukiwaniu nowych materiałów”
- Tomasz Kapusta z posterem „Czy możliwy jest transfer genów z produktów, które zjadamy”
- Barbara Mikulak z posterem „Acridine derivatives in the anticancer therapy”
- Robert Rosłan z posterm „Fosfolipidy jako potencjalne leki I suplementy diety”
Oprócz wystąpień studentów i doktorantów swoje prezentacje przedstawili również zaproszeni goście. Należeli do nich m.in. prof. Adam Proń z Politechniki Warszawskiej, prof. Jacek Młynarski z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dr Emila Fornal reprezentująca Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Podczas czterech dni konferencji uczestnicy mieli okazję nie tylko do prezentacji własnych badań doświadczalnych i wymiany poglądów, ale również integracji z członkami kół naukowych z całej Polski. Integracji tej sprzyjały różnego rodzaju imprezy tematyczne, ogniska oraz rejs statkiem po malowniczym jeziorze Necko. Po tak miło spędzonym czasie trudno było nam się rozstać, zwłaszcza, że podróż z Augustowa do Gdańska nie należy do najkrótszych. Pomimo kilku niedogodności wszyscy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi. Mamy nadzieję, że nie będzie to nasza ostatnia Szkoła i wszyscy spotkamy się ponownie w listopadzie.
fb_gallery("242530639266320"); ?>