Sekcja Studencka Oddziału Gdańskiego
Polskiego Towarzystwa Chemicznego

„Hybryda”

XVI Ogólnopolskie Sympozjum Naukowego Koła Chemików Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jeziory, 26-29 marca 2015

Barbara Mikulak

W dniach 26-29 marca 2015 już po raz 16. odbyło się Ogólnopolskie Sympozjum Naukowego Koła Chemików Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest to spotkanie organizowane dwa razy do roku w Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach, która znajduje się w sercu Wielkopolskiego Parku Narodowego. Jak zwykle w konferencji uczestniczyli członkowie NKCh UAM oraz zaproszeni goście. W tym roku Sekcję reprezentował Opiekun – dr inż. Andrzej Okuniewski, dwoje członków – inż. Barbara Mikulak i inż. Damian Rosiak – oraz członek honorowy – Krzysztof Żukowski.

Nasi reprezentanci wygłosili następujące referaty:

SSOGPTChem „Hybryda” może pochwalić się kolejnym sukcesem – Basia Mikulak za swoją prezentację została nagrodzona I miejscem. Serdecznie gratulujemy!

Oprócz referatów uczestników konferencji nie zabrakło również wystąpień zaproszonych gości. Nasz Opiekun wygłosił wykład otwarcia Sympozjum zatytułowany „Fifty shades of yellow”, w trakcie którego mowa była o siarce i jej związkach. Tradycyjnie w sympozjum wziął udział prof. UAM dr hab. Marcin Molski, który po raz kolejny przybliżył uczestnikom zagadnienia sztuki fraktalnej. Poza tym swoją prezentację wygłosił również prof. UAM dr hab. Robert Pietrzak – dotyczyła ona zastosowania materiałów węglowych w procesach usuwania zanieczyszczeń z fazy gazowej.

Jak wiadomo, nie samą nauką żyje człowiek – w wolnych chwilach można było mile spędzić czas na spacerach nad jeziorem Góreckim, a wieczorami, po trwających do późnych godzin wieczornych sesjach wykładowych, rozerwać się na imprezach integracyjnych. Z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę Sympozjum!