Sekcja Studencka Oddziału Gdańskiego
Polskiego Towarzystwa Chemicznego

„Hybryda”

XL Ogólnopolska Szkoła Chemii „Chemia zrodzona z natury”

Augustów, 30 kwietnia - 4 maja 2014

Barbara Mikulak

W dniach 30.04-4.05.2014 członkowie SSOGPTChem „Hybryda” po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskiej Szkole Chemii. XL edycja tej konferencji została zorganizowana przez Naukowe Koło Chemików Uniwersytetu w Białymstoku „Pozyton”. Odbyła się ona w ośrodku „Oficerski Yacht Club R.P.” w Augustowie.

Ogólnopolska Szkoła Chemii jest cykliczną konferencją studentów i doktorantów, organizowaną przez Akademickie Stowarzyszenie Studentów Chemii, która łączy koła chemików w całej Polsce. Szkoła jest okazją do prezentacji prowadzonych badań, wymiany poglądów oraz naukowych dyskusji. Jej uczestnikami byli studenci i doktoranci z wielu uczelni m.in. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Gdańskiej i innych.

W tym semestrze z ramienia „Hybrydy” w konferencji wzięli udział następujący członkowie:

Oprócz wystąpień studentów i doktorantów swoje prezentacje przedstawili również zaproszeni goście. Należeli do nich m.in. prof. Adam Proń z Politechniki Warszawskiej, prof. Jacek Młynarski z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dr Emila Fornal reprezentująca Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Podczas czterech dni konferencji uczestnicy mieli okazję nie tylko do prezentacji własnych badań doświadczalnych i wymiany poglądów, ale również integracji z członkami kół naukowych z całej Polski. Integracji tej sprzyjały różnego rodzaju imprezy tematyczne, ogniska oraz rejs statkiem po malowniczym jeziorze Necko. Po tak miło spędzonym czasie trudno było nam się rozstać, zwłaszcza, że podróż z Augustowa do Gdańska nie należy do najkrótszych. Pomimo kilku niedogodności wszyscy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi. Mamy nadzieję, że nie będzie to nasza ostatnia Szkoła i wszyscy spotkamy się ponownie w listopadzie.

Album zdjęć na Facebooku