Sekcja Studencka Oddziału Gdańskiego
Polskiego Towarzystwa Chemicznego

„Hybryda”

FOKA

Forum Organizacji i Kół Akademickich

Jak co roku nasza sekcja wzięła udział w Forum Organizacji i Kół Akademickich „FOKA”. W tym roku była to już trzecia edycja tego politechnicznego spotkania. Nasze stanowisko znajdowało się pomiędzy stanowiskiem „BUA” czyli Brygady Urbanistyczno-Architektonicznej, a Sekcji Żeglarskiej. Dziedziniec Gmachu Głównego zapełnił się na ten dzień pasjonatami różnych dziedzin nauki czy sportu.

Pomiędzy stanowiskami poszczególnych kół i organizacji co chwila biegał kolega z GDAKK-a (Akademicki Klub Kadry „GDAKK”) z wielką białą peruką na głowie, a zaraz za nim urządzali zabawę w berka koledzy z Sekcji Paralotniarstwa AZS, było to o tyle dziwne, że z paralotnią na plecach :).

My nie byliśmy aż tak oryginalni, ale jak zwykle wzbudzaliśmy dość duże zainteresowanie. Na naszym stole znajdował się zestaw kolorowych cieczy w probówkach, który ściągał na nas wiele pytań o ich zawartość. Jeżeli ktokolwiek wykazywał zainteresowanie wykonywaliśmy kilka prostych aczkolwiek efektownych reakcji, a zaciekawieni studenci ekonomi czy informatyki przypominali sobie co to chemia. Można było również, oczywiście pod naszym okiem ;) zrobić samemu kilka doświadczeń.

Korzystając z chwili wolnego czasu nawiązaliśmy nowe znajomości i popatrzyliśmy na ciekawe prezentacje oraz zapoznaliśmy się z obszarem działalności poszczególnych kół i organizacji.

Miejmy nadzieje, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie i z jeszcze ciekawszymi pomysłami.

Jeżeli ktoś był by zainteresowany to na stronie Samorządu Politechniki Gdańskiej można znaleźć spis kół i organizacji studenckich. Pamiętajmy, że zawsze warto robić coś „po godzinach”. Nie tylko pozwala to rozwijać własne zainteresowania, ale także poznać ludzi, którzy mają takie same pasje jak my, którzy chcą coś robić i stworzyć w niebagatelny sposób, a takie osoby zawsze warto znać.